Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A

„Traditio Przestrzeń Cywilizacji Łacińskiej” (11), 2019, Zapowiedź

 

Rozwój i postęp wydają się mieć coraz większe znaczenie dla życia współczesnych, młodych ludzi. Modne stało się wypowiadanie frazy: „chcę się rozwijać”, jako odpowiedź na pytanie o życiowe plany. Ewolucja [łac. evolutio – rozwinięcie, rozwój], to według internetowego słownika PWN: „proces przechodzenia do stanów lub form bardziej złożonych lub pod pewnym względem doskonalszych” oraz „proces zmian zachodzących w organizmach w ciągu życia osobnika lub w kolejnych pokoleniach”.
Nawet nie mając do skonkretyzowanego pomysłu na własne życie, jedno wiemy na pewno - nie chcemy stać w miejscu, chcemy ewoluować. Rozwój jednostki staje się coraz silniejszym pragnieniem, którego nie sposób ugasić w inny sposób aniżeli poprzez szeroko rozumiane zdobywanie wiedzy. Niezależnie od tego, czy patrzymy na to przychylnym okiem, czy nie - świat staje się z dnia na dzień coraz bardziej dynamiczny. Jednak, czy każdorazowo ma to pozytywny wpływ na kształtowanie osobowości i wybory człowieka?
Teksty opiniotwórcze oscylujące wokół tych i pobliskich tematów, będą Państwo mieli okazję przeczytać w najnowszym numerze naszego czasopisma „Traditio Przestrzeń Cywilizacji Łacińskiej”.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

 

Aleksandra Waleczek

 


 

Ogłoszenia

III Ogólnopolska Konferencja Interdyscyplinarna (on-line) z cyklu „Człowiek w relacji do…” 19.05 - 20.05.2021

Zapraszamy na szkolenia organizowane przez koło naukowe Traditio

Ukazała się monografia naukowa "Człowiek w relacji do... Rozważania o człowieku jako istocie relacyjnej" - red. ks. Grzegorz Wąchol

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2021